21 Nisan 2019

İnternetten Para Kazanma : 10 Garantili Yöntem Ayda 5000 TL

İnternetten para kazanmak veya internetten ek gelir evet! Çoğu kimsenin aklına gelmiştir bu fikir veya bir çok kişiye ütopik gelmiş olabilir. Bu fikrin dahada ötesinde bir çok kişi internet üzerinden para kazanmak için evde ek iş arama girişiminde bulunmuştur.

Denemeler ile başarılı olanlarda var başarısız olan kişilerde. İnternetten para kazanmak için bu makaleyi baştan sona okuyarak sizde evde ek iş olarak ayda 5.000 – 10.000 hatta daha fazla bile kazanabilirsiniz. Evet yanlış değil devamını okuyunca bana hak vereceksin!

İnternetten para kazanmak için bir çok makale mevcut bunların başlıkları : evde ek iş, internetten ek iş , internetten ek kazanç, internetten ek gelir elde etme vs. evet cezp edici başlıklar değil mi?

Çoğu boş vaatlerle dolu evet o boş yöntemler ile para kazanabilirsiniz ama ne kadar emek ile ne kadar fazla kazanabilirsiniz?

Bu vaatlerden bir kaç tanesini söylemek gerekirse;

İnternetten para kazanma vaatleri : Reklama tıklayarak para kazanma, video izleyerek para kazanma, anket doldurarak para kazanma. Evet kazandınız anket başına 1 – 3 TL ve sıkılmanızda yanınıza kar kalacak.

Peki size ben internetten para kazanmak için hem yaparken zevk alacağınız hemde daha fazla miktarlardan bahsetsem? Seçiminiz bu yönde olur muydu? Bence evet.

Nasıl bu garantiyi veriyorsun?

  • İnternet üzerinden para kazanmak için anlattıklarımı uygulamanız gerekmektedir. Garantiyi vermemin sebebi ise bir çok kanıt görmemdir. Uygulamanız gereken olay almak istediğiniz şeyi karşı tarafa vermek. Size bir kanıt göstereyim aşağıdaki resimde x kişisinin internetten günlük para kazanma tablosundan 1 gün verilmiştir.
  • Bu garantiyi 2. olarak GOOGLE’a borçluyum. Çünkü Google benim istediklerimi verirsen sana kazanç yani internetten ek iş sağlarım diyor. Bu durumda internetten para kazanmak için benim anlattıklarım Google’ın verdiği sözle eş değer olacaktır. Ayrıca Google’da yükselmek adlı makalemizi inceleyerek, bu makale dışında kazancınızı 2 ye 3 e hatta 5 e bile katlayabilirsiniz.

Resimde görmüş olduğunuz kanıt eski tarihli bir kazançtır fakat şuanda bile günde bu ve daha fazla internetten ek gelir hata tam zamanlı çalıştığınız yerden bile daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

İnternetten para kazanmak için dikkat etmeniz gerekenler

Olumlu Özellikler
Sabır
İstikrar
Konu Bilgisi
Hedef kitleni tanımak
Olumsuzluklar
Yanlış Bilgiler ile yanlış uygulamalar
Bilgi dışı okuma, görme, duyma uygulamaları
Sıkılarak uygulamak
Sektörünüz dışına çıkmak

İnternetten ek iş arıyorsunuz ve yukarıda bahsetmiş olduğum olumlu özelliklere ben sahibim diyorsanız bu makaleden öğrenecekleriniz ile internetten ek kazanç sizin için bir hayal olmayacak. Eğer sahip değilseniz makaleyi okumaya devam ederek bu sorunları aşabilir internetten yasal para kazanma girişiminde bulunabilirsiniz.

İnternetten ek gelir elde etmek isterken yasa dışı işlere bulaşmayın!

İnternetten yasal para kazanmak için bir çok yöntem dururken yasal olmayan işlere girmenizi önermiyorum. Bunlardan bazılar bahis, kumar, +18 siteler. Kazandığınız paranın katlarcasını geri ödememek için aşağıda bahsetmiş olduğum yöntemleri inceleyerek internetten yasal para kazanabilirsiniz.

İnternetten kazanç elde etmek için bir çok yöntem vardır ama ben size en önemli olarak gördüklerimi listeliyorum. Gerçekten internetten ek iş arıyorsanız konulara tıklayarak bilgiler alabilirsiniz.

Netten Para Kazanma Kılavuzu

 

Blog Yazarak Para Kazanmak

İnternetten yasal para kazanmak istiyorsanız severek yapabileceğiniz bir iş olarak blog oluşturmanızı öneriyorum. Oluşturacağınız blog ile takipçiler verdiğiniz bilginin kalitesine göre artacaktır ve daha fazla kişiye ulaşacaksınız gün geçtikçe 100 500 1.000 10.000 100.000…

Elinizde böylesine bir takipçi potansiyeli olduktan sonra blog yazarak para kazanmak sizin için hayal olmayacaktır. Yazdığınız bu blog ile de internetten ek iş elde edebileceksiniz.

Güzelll… Fakat bu kadar takipçiye nasıl ulaşacağım?

İnternetten Para Kazanmak için sabır gösterir ve blog içerisinde ki yönlendirmelere uyarsanız hedeflediğiniz kitleye ulaşabilir internetten ek gelir elde edebilir hatta dahada fazlası tam zamanlı çalıştığınız iş yerine oranla internetten çok fazla para kazanabilirsiniz.

Blog üzerinden nasıl para kazanılır?

Blog yazarak para kazanmak istiyorsunuz fakat parayı nasıl kazanacağınızı bilmiyorsanız hata hiç bir teknik bilgiye bile sahip değilseniz! Blogdan para kazanma ile internetten ek iş yapmak istiyorsanız öncelikle gözünüzü kesinlikle bu olayla korkutmayın. Bana kalırsa internetten yasal para kazanma için en iyi yöntem blog yazarak para kazanmak.

Blogdan para kazanmak için ilk yapmanız gereken blog nasıl açılır? makalemizi incelemenizden geçiyor inanın bana çok basit! Makalemizde tüm adımları anlattım evet herkes bu adımları uygulayabilir. Ek olarak bu sayfadan sizlere hazırladığım temayı indirip bloğunuz için kullanabilirsiniz.

Eğer beğendiyseniz sizlere verdiğim bu ücretsiz tema ile 50$ – 60$ vermekten kurtuldunuz!

Beğenmediyseniz veya aklınızda takılanlar varsa, themeforest üzerinden tema satın alabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak istiyorsanız benim size önerim blogdan para kazanmak yani bu başlığı tercih etmenizdir. Tabi bundan önce önerim diğer başlıklarımdan birinde yeteneğiniz varsa internetten ek iş tercihiniz o yönde olmalıdır.

Blogumuzu açtık ve diğer yazılarım ile bu yazdıklarımı harfiyen uyguladınız hedeflediğiniz rakamlara ulaştınız. Artık blogdan para kazanma vakti!

Peki blogdan para kazanma işi nasıl olacak?

Detaylı bir inceleme yapmak ve A’dan Z’ye blogdan nasıl para kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız blogdan para kazanmak adlı makalemize kesinlikle göz atmanız gerekmektedir.

Garanti para kazanacağınızı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim fakat miktarı sizin azminize kalmıştır. Blogdan para kazanmanın bir çok yolu olduğu için sizlere bu sayfada yüzeysel olarak bahsini yaptım. Seçiminiz bu yönde ise yukarıda bahsettiğim sayfadan detay alabilirsiniz.

Youtube Para Kazanmak

İnternetten para kazanma fikirlerine devam ediyoruz. İkinci güzel konumuz ise youtube üzerinden para kazanmak internetten ek iş arıyorsanız ufak çaplı videolar çekerek evde ek iş yapabilir, ek gelir elde edebilirsiniz.

Youtube’dan para kazanmak aslında Googledan para kazanmak ile aynı çünkü Google Youtube’u satın aldı ve tüm işlemlerini Google ekibi yürütmekte. Burada bunu bahsetmemin sebebi ne kadar güveneceğinizi vurgulamak istememdir.

Youtube’dan para kazanmak için ilk yapmanız gereken tabi ki bir kanal oluşturmak. İnternetten ek kazanç elde edebilmek ilk adım olan doğru bir kanal açmaktan geçmektedir.

Doğru ve profesyonel bir Youtube kanalı oluşturmak için profesyonel youtube kanalı nasıl açılır? makalemizi inceleyiniz.

Tek yapmanız gereken kendinize has videolar çekmek!

Sadece youtube üzerinden değil oluşturduğunuz hedef kitleye viral reklam yaparak hem izleyicilerinizi sıkmamış olursunuz hemde paranızı reklam verenden kazanmış olursunuz. Ne kadar güzel değil mi? Hem youtubedan para kazandık hemde reklam verenden ek olarak para kazandık.

Kişiler video çekerek internetten para kazanmak istiyor fakat akıllarında bazı sorular bulunuyor. Genellikle sorulan sorulardan bahsetmek gerekirse;

Soru: 1000 izlenmeye youtubedan kaç para kazanırım?

Sizlere önerim bu soruya kesinlikle takılmamanızdır. Eğer youtubedan para kazanmak istiyorsanız sadece izleyicilerinize odaklanmalısınız. İlla merak ediyorsanız bunun sabit bir değeri yoktur. Kanal içeriğinize göre değişir.

Soru: Tık Başına Youtube’dan kaç para kazanırım?

Diğer soruda da belirttiğim gibi bu noktayada dikkat etmemeniz gerekmektedir. Çünkü odak noktanız bunlar olması durumunda internetten ek kazanç elde etmeniz zorlaşacaktır. Genede aklınıza takılıyorsa tık başına maliyet seçtiğiniz konuya ve reklama göre değişkenlik gösterir sabit bir değeri yoktur.

İnternetten Para Kazanmak istiyorsanız bu tür soruları kesinlikle düşünmeden doğrudan hedef kitlenize hitap etmeyi hedeflerseniz başarıya o zaman ulaşırsınız. Çünkü siz kitle yapabilirseniz internetten para kazanabilirsiniz. Aksi taktirde arama motorlarına yönelirseniz kaybedenler listesinde yerinizi alırsınız.

Size bazı Youtube kazançları göstereyim. Aşağıdaki resimden Youtubedan para kazanmak adına yapılan hamleler sonucunda alınan parayı görebilirsiniz.

Bazı kazançları yukarıda görüntülediniz. Yüzeysel olarak bahsini yaptıktan sonra eğer seçiminiz youtubedan para kazanmak yönündeyse yapmanız gereken youtubedan para kazanmak adlı makalemizi incelemeniz olacaktır.

Makale Yazarak Para Kazanma

İnternetten para kazanmak istiyorsanız önereceğim bir diğer yöntem ise makale yazarak para kazanmaktır. Özellikle öğrenciler için para kazanma yolları listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Yazdığınız makale ne kadar kaliteli olursa o kadar çok internetten ek kazanç elde edebilirsiniz. Bu sizin yazdıklarınızın arama motorlarında ne kadar performans gösterdiğine bağlıdır.

Peki yazı yazarak para kazanmak istiyorum! Yazacağım fakat nasıl satacağım?

Öncelikle yazmak sabır ister. Yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız sabrınız ve iyi araştırma yapmanız gerekmektedir. Yani içeriğinizin kaliteli olması gerekmektedir.

Kaliteli içerik nasıl yazılır? adlı sayfamı inceleyerek makale yazımı hakkında bilgiler alabilir içeriklerinizin değerini artırabilirsiniz.

Bu bilgiyi verdikten sonra yazı nasıl satılır sorusuna geri dönelim.

 Forumlara ilan vererek müşteri sahibi olabilirsiniz. Yazı yazarak para kazanmak için hangi forumlar hakkında bilginiz yoksa sizle paylaşayım : R10.net , wmaraci.com , iyi.net , donanimhaber.com bu linklere tıklayarak ilanınızı verebilirsiniz.

Peki fiyatı nasıl belirleyeceğim?

Sizlere attığım forumlarda taban fiyat uygulaması bulunmaktadır. Bu taban fiyatlar genellikle 100 kelimesi 1 TL civarındadır.

Bu fiyatı siz içeriğinize göre artırabilirsiniz. Forumlarda satış yapacaksanız ortalama 100 kelimesi 2 TL olarak satışını sağlayabilirsiniz. Bu işte profesyonelleşir seniz 100 kelimesini 15 – 20 TL den satışını yapan kişileri de tanıyorum.

500 kelimelik makale yazmanız durumunda 10 TL kazanırsınız. Her gün bu şekilde 5 iş alıp yazabilirseniz günlük 50 TL yapar. Buda ayda size 1500 TL yapar. Evde ek iş için iyi bir gelir bence.

Eğer yazı yazarak internetten yasal para kazanmak istiyorsanız ve daha fazla detaya ihtiyacınız varsa makale yazarak para kazanma adlı makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

İnstagram Para Kazanmak

Burada size kolay para kazanma yolları olarak bahis yapabilirim.

İnternetten para kazanmak için bir diğer konumuzda  İnstagram’dan Para Kazanmak evet bu maddemizde bir çok şekilde evde ek iş olarak para kazanmanız mevcut. Fakat ilk önce tabi ki doğal olarak takipçilerinizi artırmanız gerekmektedir.

Doğal olarak takipçi artırmak için instagramda doğal takipçi artırma adlı makalemi inceleyebilirsiniz. Belirli bir kitleye ulaştığınız zaman instagram’dan kazanç elde edebilirsiniz.

Bir çok kişi aslında bilir instagramdan satış yaparak para kazanılır ve en çok para kazanma yönteminin bu olduğu bilinir.

Yanılıyorlar. Satış için Ürün temini – stoklama – gönderim – iade vs. vs. derken bir çok zaman harcanır ver kar ürün başına değişkenlik gösterir fakat ben size sadece 1 paylaşım atarak 3000 TL – 5000 TL arası kazanabileceğinizi söylesem?

Evet sadece instagram hesabınıza 1 tane paylaşım atarak bu rakamları elde edebilirsiniz üstelik ürün temini yok stoklama yok gönderim iade vs. bunlarla da uğraşmayacaksınız. Evet hesabınıza reklam alarak instagramdan para kazanmak en mantıklı yoldur.

Olay bu duruma dönüştüğü vakit siz internetten ek kazanç sağlamayacak tam zamanlı çalıştığınız yer ek kazancınız olacak. Belkide hiç çalışmayıp emeklerinizi bu yöne harcayabileceksiniz.

Bu rakamları gözünüzde büyütebilirsiniz veya inanmayabilirsiniz. Peki ben size bir soru sorayım.

1.5 milyon takipçiye sahip bir instagram hesabınız olsa siz kullanıcılara 300 500 TL ye reklam gösterimi mi yaparsınız yoksa x.xxx rakamlar ile mi gösterim yaparsınız?

Emin olun ki o takipçi sayısına ulaştığınız zaman size sürekli reklam teklifleri gelecektir ve artık siz fiyatı artırıp büyük markalar ile çalışmaya başlayacaksınız. Bu durumda instagramdan para kazanmak  ve internetten ek iş imkanını size sağlayacaktır.

Üstelik hiç bir marka ile iletişime geçmenize gerek yok sadece iletişim bilgilerinizi, hesabınızda göstermeniz yeterli olacaktır. Bırakın olar sizinle iletişime geçsin.

Eğer hedefiniz instagram üzerinden para kazanmak ise öncelikle yukarıda linkini attığım instagramda doğal takipçi artırma makalemizi inceleyin daha sonra instagramdan para kazanma adlı makalemizi inceleyin.

Bu makalemizde yüzeysel olarak bahsini yaptım link verdiğim sayfalarda ise detaylı ve mantıklı bir şekilde doğal etkileşim alabileceğiniz instagram takipçi artırma püf noktalarından bahsettim.

Bir diğerinde ise kanıtları ile birlikte instagramdan para kazananları ve kazanç sağlamak için atmış oldukları adımları sizlere anlattım.

TikTok Para Kazanma

Yeni para kazanma fikirleri arıyorsanız bu uygulama ile internetten ek kazanç sağlayabilirsiniz!

Evden para kazanmak için yeni bir fikir arıyorsanız Tiktok tamda size göre iyice yaygınlaşan uygulama sebebi ile artık tik tok üzerinden para kazanabilirsiniz ve bu sizin için evde ek iş olabilir!

Nasıl mı? Diğer sosyal mecralarda olduğu gibi burada da takipçileriniz doğal ve aktif olmalıdır. İzleyeceğiniz yol daha öncesinde yapılmayan bir konuyu hedef almak olacaktır.

Bu konuyu yakaladığınız vakit insanların ilgisini çekebilecek şekilde videolar hazırlayarak yayınlayabilirsiniz.

Dikkat ! Seçmiş olduğunuz konuda saçma gereksiz ve aldatmaya yönelik yayınlar yapmanız durumunda hedeflediğiniz kitleye ulaşamazsınız.

Peki hedef kitleye ulaşmak için nasıl bir yol izlemeli ve nasıl Tiktokdan para kazanılır diye soracak olursanız tik tokdan para kazanma makalemizi inceleyebilirsiniz.

Peki dediğin gibi konu seçimini yaptım ve ilgiyi topladım! Diyorsanız artık iş reklam almaya kalmış demektir. Tiktok video uygulaması olduğundan ötürü, takipçilerinizi sıkmamak için direk olarak reklam yayınlamamanızı önermiyorum.

Direk reklam uygulamak yerine viral reklam üzerine çalışırsanız hem takipçilerinizi sıkmamış olursunuz, hemde evden para kazanmak görevini tamamlamış olursunuz. 🙂

Tiktok üzerinden evden para kazanmak için yukarıda paylaştığım linkten daha fazla bilgi alarak bu seçeneği de seçebilirsiniz.

DropShipping Yapmak

İnternetten para kazanmak için bir diğer yolda Dropship olarak satış yapmaktır. Fakat bu yolu pek önermiyorum çünkü sizin harcadığınız bir çok emek ile başka x kişisi daha fazla kazanıyor. Yani bu yöntemi seçerseniz internetten ek iş olarak düşünebilirsiniz fakat çok emekle az para kazanmış olursunuz.

He.. internetten yasal para kazanma için bu bir yöntem mi diye sorarsanız evet yasaldır. Çünkü fatura vs. tüm işlemler burada sizin yerinize yapılıyor. Bu noktaya değindikten sonra devam edelim.

Dropship Nedir?

Stoksuz E-ticaret olarak düşünebilirsiniz. Yani sizin yerinize firma ürünleri depoluyor kargoya veriyor teslimatını gerçekleştiriyor.

Teslimatı yapılan ürünün fatırası vs. hiç bir konu ile ilgilenmiyorsunuz siz sadece ürünü satmaya odaklanıyorsunuz.

Kulağa güzel geliyor evet fakat aslında pastanın en küçük dilimi size kalıyor o kadar emek verip belkide reklam harcamaları yaparak bir yerlere getirmiş olduğunuz websiteniz üzerinden en büyük kazancı dropshiping firmaları elde ediyorlar.

Yani şöyle düşünün 10 TL ücretle toptancıdan aldığı ürünü 30 TL ye dropship havuzuna koyuyorlar, bu havuzdan satışını yapmak istiyorsan seçimini yapıyorsun sende ürünü 45 TL ye satıyorsun.

Sen 1 tane ürün satıyorsun senin gibi bir çok kişi satış yapıyor firma için o 1 kişi 100 kişi oluyor ve pastanın büyük dilimi firmaya gidiyor.

Buradaki en avantajlı yönünüz satışını gerçekleştirmediğiniz bir ürüne para harcamıyorsunuz. Sattıktan sonra zaten üründen size düşen kar payı hesabınıza yatıyor.

Diğer bir avantajınız ise firmaya ihtiyaç duymuyorsunuz sizin adınıza fatura kesiliyor ve kargo yapılıyor. Yani internetten yasal para kazanma kategorisine girmiş oluyor.

Evde ek gelir elde etmek istiyorsanız ve belirli bir kitleye sahipseniz burada durum değişebilir çok satarsınız kar marjınız düşük olur fakat sürümden iyi paralar kazanabileceğiniz için netten para kazanma makaleme eklemek istedim.

Peki Nasıl Yapacağım?

Burada firma adı belirtmek istemiyorum internet üzerinden “Dropship firmaları” diye araştırma yaparak firmalara erişebilirsiniz.

Firmayı bulduktan sonra sizlerin karşısına web sitesi fiyatları geliyor!! Evet birde buradan kazanç elde ediyorlar. Paketler ortalama min 400 max 4000 TL olarak karşımıza çıkabiliyor. İnternetten ek gelir elde edeceğim derken çakalların tuzağına düşmeyin!

Birde taklitçi firmalar var dropshiping firmalarından satın alıp üzerine eklemeler yaparak tekrardan dropshiping firmasıyım diyerekten satış yapan kişilerde mevcut bunlara dikkat etmek gereklidir.

Tüm olumsuzluklar araştırıp olumlu taraflarını yakalayarak bu işe başlayabilirseniz, internetten günlük para kazanma için iyi bir iş yapmış olursunuz.

Satış Ortaklığı ile Para Kazanma

İnternetten günlük para kazanmak istiyorsanız bu yöntem sizin için uygun olabilir. Satış ortaklığını dropshiping yöntemine göre daha çok destekliyorum.

Neden mi?

Aslında olaya bakınca karşı taraf ile anlaşmanıza bağlı olarak bir fark görünmüyor. Satış ortaklığında anlaştığınız yer ile sizin aranızda bir iletişim oluşuyor. Muhatap olduğunuz kişi belirli oluyor. Siz görev olarak reklam ile satışı hedef almanız doğrultusunda daha karlı bir iş yapmış olabilirsiniz.

Fakat aldığınız ürün uygun fiyatlı değilse bu olayda dropshipte ki olaya dönüşebilir. Satış ortaklığında uygun fiyata karşı tarafla anlaşmanız gerekmektedir.

Peki satış ortaklığı veren firmaları nasıl bulacağım?

Bunu internet üzerinden araştırabilirsiniz fakat araştırmalarınız güncel olmayabilir bu linkten güncel konuları inceleyerek satış ortaklığı veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Satış ortaklığı sisteminde ne satabilirim?

Satış ortaklığında ürün kısıtlaması yoktur. Karşıda ki firma ne satıyorsa anlaşmanız durumunda ürünlerini satabilirsiniz. Fakat kolay para kazanma yolları olarak bu işi arıyorsanız yanılabilirsiniz. Neden mi?

Ürünlerin resimleri, web sitesine yüklenmesi, ürünlerin tanıtımları, tanıtım için harcanacak gider, zaman vs. bunları göz önünde bulundurursak epey bi vaktinizi almış olacaksınız.

Bunları göz önünde bulundurarak sizlere bir kaç püf noktadan bahsedeyim.

İsterseniz ayakkabı, Kazak, Mont satar çok müşteri, ürün başına az kar, çok sorunlar karşılaşırsınız

İsterseniz jeneratör satıp, az müşteri, çok kar, az sorunla karşılaşırsınız.

Her iki yolda size internetten ek kazanç sağlayacaktır. Seçim sizin.

Peki internetten yasal para kazanma kategorimize dahil mi? Evet siz sonuçta bir yer ile anlaşıyorsunuz ve her şey firma üzerinden gerçekleşiyor.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

İnternetten yasal para kazanmak istiyorsanız buda bir yöntemdir. Evden para kazanmak için güzel bir yol değil mi? Oyun oynamayı seviyorsanız ve belli oyunlarda başarı sağlıyorsanız bu seçeneği tercih ederek internetten para kazanabilirsiniz.

Peki oyun oynayarak nasıl internetten ek kazanç elde edebilirim? Diye soracak olursanız bunun bir kaç yolundan bahsedelim.

Twitch üzerinden yayın yaparak para kazanmak

Twitch üzerinden oynamış olduğunuz oyunun canlı olarak yayınını yaparak bağışlar toplayabilirsiniz. Bunun örneğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yukarıdaki videoyu abartılı fakat eğlenceli olduğu için sizinle paylaşmak istedim hem işi videodan daha iyi anlayabilir hemde hoşunuza gidecek şekilde izleyebilirsiniz.

Twich canlı yayını nasıl yapılır ve neler gereklidir?

Oynadığınız oyunun videosunu kaydedebilmek için masaüstü yazılımı ve twitch üzerinden yayın yapabilmek için bir Twich hesabı açmanız gerekmektedir. Evden para kazanmak için Twich üzerinden kayıt butonuna tıklayarak sisteme kayıt olabilirsiniz.

2. Olarak videoya kaydettiğiniz oyunu Youtube’a yükleyebilirsiniz.

Alternatif para kazanma yolları arıyorsanız yayın haricinde oynadığınız oyunu kayıt altına alarak daha sonradan izlenebilmesi için bir youtube kanalı açarak yüklemeler yapabilirsiniz. Bu durum 2 yoldan da size para kazandıracaktır.

Oynadığınız oyunda ne kadar çok profesyonel olursanız o kadar fazla para kazanabilirsiniz kendinizi oyun konusunda geliştirerek hem eğlenip hemde internetten para kazanabilirsiniz.

Evde ek gelir sağlayan bu yöntem özellikle öğrenciler için para kazanma yolları sağlıyor.

3. Profesyonel oyuncu olun!

İnternetten para kazanmak için evde ek gelir olsun diye bu yöntemi seçtiniz. Kendinizi başarılı olarak gördüğünüz bir oyunda iyice geliştirdiniz. Evet bu durumda işler farklılaşır çünkü artık Türkiye’de E-spor mevcut.

Profesyonel hissediyorsanız kendinizi ve yayın yapıyorsanız illa ki o yayınlardan E-spor takımları sizi fark edecektir.

Fark edilmeniz durumunda alacağınız teklifler ile artık yaşantınız oyun olacaktır ve geliriniz belkide tam zamanlı işten alamayacağınız kadar fazla olacak ve sevdiğiniz işi yaptığınız için, mutlu olacak ve sıkılmayacaksınız.

Evet internetten para kazanmak bu kadar tatlı birşey. 🙂

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Bu maddemizde genel olarak öğrenciler için para kazanma yolları kategorisine girmektedir fakat tabi ki bilgisi bulunan herkes evde ek gelir elde etmek için yapabilir.

Yabancı diliniz mevcut ise internetten para kazanmak için bu büyük bir avantaj olabilir. Hem çeviri yapabilirsiniz hemde 0 dan makaleler yazarak belkide bu işi geçim kaynağına dönüştürebilirsiniz.

Peki çeviri yaptırmak isteyenleri nereden bulacağım?

Çeviri yaptırmak isteyen kişileri verdikleri ilanlar ile veya sizin hizmetinizin ilanı ile bulabilirsiniz. Bu yerler neresi diye soracak olursanız daha önceden de makalemde bahsettiğim yer r10 wmaraci donanimhaber gibi forumlar olabilir.

Bu forumlardan hem ilan verebilirsiniz hemde ihtiyaç sahibinin açmış olduğu konuya yanıt verebilirsiniz.

Forumlar dışında bionluk, sadeceon, uzmankirala gibi sitelere hizmetinizin ilanını verebilirsiniz. Buradan sizinle iletişime geçen kullanıcılar ödemelerini yaptıktan sonra hizmeti talep edebiliyor.

Bu kadar çevirmen arasından beni nasıl seçecekler?

Seçmezler demeyin! Size bir kaç fikir vereyim bir iş yapıyorsanız insanların sizi tanıyabilmesi için farkındalık ortaya koymanız gerektiğini düşünüyorum.

Ben blogum için elimden geldiğince kullanıcıların taleplerini karşılamaya hatta ücretli olan yazılım vs. gibi şeyleri ücretsiz olarak zamanım oldukça vermeye çalışıyorum.

Sizlerde bu bakış açısı ile ilerlerseniz saymış olduğum tüm maddelerde başarı sağlayarak internetten ek kazanç elde edebilirsiniz. Çeviride ise fikir olarak bir kaç çeviri yapın ve bionluk hesabınıza veya forumlara yükleyin. Birkaç kişiye ücretsiz çeviriler yaparak referans elde edin.

Yapmış olduğunuz ücretsiz çeviri ile karşıdaki kişide bir etki bırakacaksınız ve belkide kişi bir tanıdığına sizi önerecek değil mi? Evet bu şekilde büyüyerek onlarca kiş arasından sıyrılarak işi alabilirsiniz.

Tek ürün satışı yaparak para kazanmak

İnternetten para kazanma fikirleri arıyorsanız bu fikir size uygun olabilir. Bu maddemizde e-ticaret altına girmektedir tek farkı birden fazla ürün değil de sadece tek bir tane ürüne adapte olmanızdan geçer.

Bu işte örnek veriyorum bir tanesini belirleyim telefon, saat, parfüm satışı yaparak fazla bir gelir elde edebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Yapmanız gereken işlem öncelikle teknolojiyi çok yakından takip etmeniz gerekmektedir. Bu takibi konusu teknoloji olan facebook, twitter, instagram vs. sosyal mecralardan veya teknoloji bloglarını yakın takibe alarak yapabilirsiniz.

Takipte dikkat etmeniz gereken yeni bir teknolojik ürünün piyasaya sürülmesidir. Örnek veriyorum bir powebank ilk çıktığı sıralarda bunu temin ederek pazarında yer alsaydınız iyi para kazanabilirdiniz.

Powerbank şimdi her yerde bulunuyor geçici bir iş bu!

Bu şekilde düşünüyorsanız sadece bir ürüne odaklanmış olursunuz. Powebank satışlarınız düştüğü zaman illaki yeni bir ürün çıkacaktır. Çünkü teknolojinin hızına kimse yetişemiyor evet bu lafı çok duyduğunuzu biliyorum.

Sizde sürekli yeni çıkan ürünleri takip ederek, bu ürünleri aliexpress gibi toptancılardan uygun fiyata alabilir Türkiye’de pazara girebilir iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Peki bu ürünü yakaladım satışını nasıl yapacağım?

Tek ürünlere özel web temaları bulunmakta bunları temin ederek kendinize bir web sitesi kurabilir reklamını yaparak satışlarınızı artırabilirsiniz. Bu temalar internet üzerinden “tek ürün scripti” araması ile ulaşabilirsiniz.

 

Bunun yanı sırada sosyal medyanın gücünü kullanabilir, sosyal medya üzerinden ürününüze ufak çaplı reklamlar çıkarak satış yapabilir evden para kazanabilirsiniz.

Yorum Yap!